tel.: +48 32 77 92 050

e-mail: info@zekon.pl

Zekon / Profile SIN
Profile SIN

Profile SIN

Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon Sp. z o.o. specjalizuje się w innowacyjnych i wydajnych rozwiązaniach stosowanych w procesie produkcji konstrukcji stalowych. Przykładem tego mogą być blachownice dwuteowe ze środnikiem falistym, których jesteśmy jedynym w Polsce producentem.

Profile SIN, czyli dwuteowniki z falistym środkiem charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz niższą wagą, w porównaniu do innych rodzajów dwuteowników stosowanych w konstrukcjach stalowych. Blachownice ze środnikiem falistym to prefabrykaty konstrukcji stalowych, które swoją wytrzymałość zawdzięczają pofalowanemu środnikowi. Dzięki niemu możliwe jest zastosowanie, na środnik dwuteownika, znacznie mniejszych grubości blach niż występujące w standardowych profilach dwuteowych walcowanych lub spawanych (ze środnikiem płaskim), a to z kolei przekłada się na obniżenie ciężaru konstrukcji i w konsekwencji też jej ceny.

Innowacyjne rozwiązania inżynieryjne wytwórni stalowej ZEKON pozwalają na szerokie wykorzystanie w konstrukcjach stalowych. Profile SIN produkowane w doskonale wyposażonym zakładzie spełniają wymagania normy PN-EN 1090-2 i są gwarancją wytrzymałości oraz funkcjonalności.

Produkcja profili SIN odbywa się w naszej wytwórni na nowoczesnej linii produkcji firmy ZEMAN. Możliwości produkcyjne Zekon Sp. z o.o. to około 15 000 Mg profili/rocznie.

PROGRAM SINBEAM

Stworzyliśmy AUTORSKI PROGRAM, skierowany do biur projektowych oraz projektantów, do projektowania konstrukcji stalowych z zastosowaniem profili typu SIN. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową.

https://zekon.pl/pl/oferta/konstrukcje-stalowe/

PRZYKŁADOWE REALIZACJE