tel.: +48 32 77 92 050

e-mail: info@zekon.pl

Zekon / SIN System / Blachownice z falistym środnikiem – przykłady
Blachownice z falistym środnikiem – przykłady

Blachownice z falistym środnikiem – przykłady

Blachownice z falistym środnikiem

Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon specjalizuje się w innowacyjnych i wydajnych rozwiązaniach stosowanych w procesie produkcji konstrukcji stalowych. Przykładem tego mogą być blachownice z falistym środnikiem, których jesteśmy jedynym w Polsce producentem. Oferowane przez Zekon blachownice z falistym środnikiem charakteryzuje duża wytrzymałość i niższa, niż w przypadku innych rodzajów dźwigarów stosowanych w konstrukcjach stalowych, waga. Blachownice z falistym środnikiem to prefabrykaty konstrukcji stalowych, które swoją wytrzymałość zawdzięczają pofalowanemu środnikowi, co sprawia, że dwuteowniki te posiadają większą stateczność do obydwóch pasów, niż ma to miejsce w przypadku standardowych dwuteowników. Czynnik ten wpływa na to, że w przypadku konstrukcji stalowych powstałych przy zastosowaniu blachownic ze środnikiem falistym, ciężar tych dźwigarów rozkłada się w inny sposób, co przekłada się nie tylko na mniejszą masę konstrukcji, ale również jej większą siłę nośną.

Wytwórnia Zekon oferuje innowacyjne blachownice stalowe!

Dostępne w ofercie wytwórni konstrukcji stalowych Zekon innowacyjne rozwiązania inżynieryjne pozwalają na wykorzystanie w konstrukcjach stalowych o szerokim wachlarzu zastosowań. Wykonywane w doskonale wyposażonym parku maszynowym blachownice stalowe produkcji Zekon spełniają wymagania normy PN-EN 1090-2 i są gwarancją wytrzymałości oraz funkcjonalności. Zautomatyzowany i skomputeryzowany proces produkcji sprawia, że oferowane przez wytwórnię Zekon blachownice stalowe wykonane są w pełnej zgodności z projektem, a jakość i prezencja wykonanych konstrukcji nie pozostawia żadnych wątpliwości. Poniżej dostępna jest galeria, w której zaprezentowane są blachownice stalowe powstałe w naszym parku maszynowym.

Podstawy wymiarowania dostępnych w naszej ofercie blachownic z falistym środnikiem znaleźć można pod adresem https://zekon.pl/wp-content/uploads/2019/04/podstawy-wymiarowania.pdf, natomiast z zasadami wymiarowania profili SIN zapoznać się można dzięki dokumentowi znajdującemu się na stronie https://zekon.pl/wp-content/uploads/2014/04/01_sin_zasady_wymiarowania.pdf.