tel.: +48 32 77 92 050

e-mail: info@zekon.pl

Zekon / Case study
Case study

Cementownia grupy Marker

miejsce
realizacji

Harburg

czas trwania
realizacji

12 m-cy

rodzaj
zlecenia

122 m wys.

konstrukcji stalowej

ilość zużytej
stali

270 ton

Wykonanie ogromnej bo mierzącej aż 122 metry wysokości konstrukcji stalowej dla cementowni grupy Märker, w której został zainstalowany nowy, innowacyjny piec, zużywający znacznie mniej energii oraz zmniejszający aż o 25 procent generowanie emisji dwutlenku węgla w porównaniu do pieca obecnie stosowanego.

Aby możliwe było zaimplementowanie takiej instalacji i uzyskanie pełnego poziomu efektywności energetycznej, niezbędna okazała się nasza pomoc.

Ze względu na duże wymiary, zastosowane materiały oraz zawężone tolerancje projekt ten przed rozpoczęciem oraz w trakcie jego realizacji musieliśmy poddać szczegółowym analizom. Analizy technologii wykonania odbywały się zarówno w zakresie montażu elementów w pozycje wysyłkowe jak i sposobu prowadzenia prac spawalniczych, które w wielu przypadkach musiały być wieloetapowe i pod stałą kontrolą zadanych parametrów.

Projekt zdołaliśmy zrealizować w ciągu niespełna roku, przetwarzając w tym czasie około 2700 ton stali w gatunkach od S235JR do S355NL.

Dzięki użytym materiałom, zastosowanej technologii wytwarzania i wykwalifikowanej grupie pracowników, byliśmy w stanie wyprodukować finalnie najwyższej jakości konstrukcję stalową, która sprostała oczekiwaniom naszego klienta.

Cementownia grupy Marker
Projekt dla cementowni grupy Marker